Posts From Portali Sakte

Kim Mehmeti: Do ngre aktpadi për shpifje kundër gazetës ‘Tema’

10 orë më parë

Shkrimtari Kim Mehmeti paralajmëron aktpadi kundër gazetës Tema për shpifje. Sipas tij. kjo gazetë, çka nuk ka thënë e shkruar për të, por kësaj radhe

Kjo grua e bëri Kurtin sot të qesh me lot, ja çka i tha (Video)

15 orë më parë

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti dhe presidentja në detyrë, Vjosa Osmani, kanë vizituar fabrikën e këpucëve “Bobi” në Pejë. Kjo fabrikë u përkujdes që

Washington Post: Greqia dyfishon ujërat e saj në detin Jon

15 orë më parë

Mediet e mëdha botërore raportojnë se si Greqia mori vendim të mërkurën për të zgjeruar ujërat e saj territorialë nga 6 në 12 milje detare

Biden: Trump më ka lënë një “letër bujare” para largimit nga Shtëpia e Bardhë

15 orë më parë

Presidenti Joe Biden tha të mërkurën se ish Presidenti Donald Trump i la atij një “letër shumë bujare” përpara se të largohej nga Shtëpia e

Merkel: Hapësira e marrëveshjes politike me SHBA po zgjerohet

15 orë më parë

Kancelarja gjermane Angela Merkel, me rastin e përurimit të presidentit të SHBA-së Joseph Biden, vlerësoi se ekziston përsëri një “hapësirë më e gjerë e marrëveshjes

Pranoi që kreu 11 vjedhje, arrestohet 28 vjeçari në Kaçanik

15 orë më parë

Është arrestuar një person për vjedhje në Kaçanik. 28 vjeçari në prezencë të avokatit ka pranuar se ka kryer 11 vjedhje nëpër lokale e shtëpi

Prokurorja Fetai hedh poshtë teorinë se “Monstra” është rast i montuar

15 orë më parë

Vrasja e pesëfishtë në vitin 2012 ka ndodhur pikërisht në Liqenin e Smillkovës dhe viktimat nuk kanë qenë të bartura nga një vend tjetër, tha

Kjo është arsyeja pse gratë ishin veshur me lelja në ceremoninë e inaugurimit të Biden si president?

15 orë më parë

Zëvendëspresidentja Kamala Harris, ish-Zonja e Parë Michelle Obama dhe ish-sekretarja e shtetit Hillary Clinton, kanë dërguar gjithnjë mesazhe simbolike përmes veshjeve të tyre. Sot, megjithatë

Maqedoni: Miratohet Ligji, regjistrimi i popullsisë do të bëhet në prill

15 orë më parë

Kuvendi miratoi propozim-ligjin për regjistrimin e popullsisë me 62 vota “për”, asnjë “kundër” dhe asnjë “të përmbajtur”. Ligjin e votoi shumica parlamentare dhe deputetët e

FOTOREPORTAZH/ Betimi 11 minuta më herët i Joe Biden si president

1 ditë më parë

Joe Biden u betua si presidenti i 46-të i SHBA në një nga ceremonitë më të pazakonta në historinë e këtij shteti. Biden mbajti një

1 2 3 4 055