Archive

Tri ngjarjet ‘stresuese’ që Biden i përjetoi gjatë një pasditeje

24 minuta më parë

Ishte një orë që padyshim presidenti amerikan Joe Biden, do të donte ta harronte. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, të premten, Pentagoni pranoi se

Për 9 muaj mbi 3 mijë e 500 kosovarë hoqën dorë nga shtetësia

26 minuta më parë

Shumica e qytetarëve që hoqën dorë nga shtetësia e Kosovës u pajisën me shtetësi gjermane dhe austriake. Pak nga ta kthejnë kokën, e qëllim kishin

Alternativa: Me arrestimet e protestuesve në Tetovë shteti dëshiron ta mbajë të ndezur zjarrin

29 minuta më parë

Partia opozitare shqiptare Alternativa ka reaguar për arestimet e djeshme gjatë protestës në Tetovë nga ku thonë se kur qytetarët e Tetovës në mënyrë paqësore

Carlo Ancelotti me gjashtë mungesa ndaj Valencias

31 minuta më parë

Carlo Ancelotti ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen kundër Valencias që zhvillohet të dielën. Në listë shihet mungesa e gjashtë lojtarëve si:

Gjykata Supreme e Anglisë mori vendim për testamentin e Princit Filip

33 minuta më parë

Gjykata Supreme e Anglisë mori vendim që testamenti i Princit Filip të mbahet sekret për të paktën 90 vjet për të mbrojtur dinjitetin e monarkisë,

Kurti: Fitores së shkurtit duhet t’ia bashkëngjesim fitoren e tetorit komunë për komunë (VIDEO)

24 orë më parë

Kryeministri i Kosovës dhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, përmes një videomesazhi ka filluar fushatën politike për zgjedhjet lokale të 17 tetorit. Ai tha

Lionel Messi është në hall të madh

1 ditë më parë

Lionel Messi është në kërkim të një shtëpie të re dhe mund të zhvendoset në një kështjellë jashtë Parisit. Ylli i Paris Saint-Germain deri tani

Arrestohet Blerim Ahmeti, organizatori i protestave në Tetovë

1 ditë më parë

Policia e Maqedonisë e ka arrestuar Blerim Ametin, organizatorin e protestave të sotme në qytetin e Tetovës. Ai përmomentin është në stacionin policor të Tetovës,

Protesta në Tetovë, ndalohen tre persona nga policia

1 ditë më parë

Tre persona janë ndaluar nga policia e Tetovës pas protestes së sotme, konfirmon SPB-ja e Tetovës. Ne mesin e tyre edhe njëri nga organizatoret e

Croc Quest For Practicing Conduct Uses An important Ig Nobel

2 ditë më parë

Via the internet cellular phone online casino holdem poker activities’ by using wireless as well as smallish proportions applications offers been around for a bit

1 2 3 45