41 vjet më parë: Shihni aksidentin e Titos dhe reagimin e tij, gjatë një vizite në Suedi (Video)

Shpeshherë mediat e huaja, sidomos ato të shteteve që kanë dalë nga ish-Jugosllavia publikojnë momente dhe ngjarje të ish-Jugosllavisë.

 

Gjithsesi, ndër ato që publikohen më së shpeshti janë edhe ngjarjet që kanë karakterizuar ish-udhëheqësin e ish-Jugosllavisë, Josip Broz Tito.

Dhe së fundmi nga mediat kroate, përcjell Telegrafi, është publikuar një video, në të cilën shihet një aksident i cili i kishte ndodhur Titos, gjatë një vizite në Suedi, në vitin 1976, para takimit me kryeministrin suedez, Olof Palme.

Siç edhe mund të shihet në pamje, gjatë daljes nga vetura, para rezidencës Harpsund, anëtarët e pakujdesshëm të delegacionit jugosllav, “i kapën” një çikë me derën e veturës, dorën e Titos.

Ai nuk e jep veten, dhe pasi e “nxjerr” dorën nga dera, vazhdon ngjitjen shkallëve të rezidencës.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme