5 gabimet në veshje që iu bëjnë të dukeni më të vjetra

Nëse njerëzit e gabojnë moshën tuaj dhe iu konsiderojnë më të vjetër nga sa jeni, me siguri jeni duke i bërë këto gabime.

Vishni numrin e gabuar të sytjenave – numri më i madh apo më i vogël iu bënë të dukeni më të vjetër dhe të mos jeni rehat.

Vini aksesor me ngjyra të mbyllëta – aksesorët me ngjyra më të mbyllëta, si e zeza dhe e kafta iu bëjnë të dukeni më të vjetër.

Mundoheni t’i ndiqni trendët – ndjekja e të gjitha trendëve, edhe atyre që nuk përkojnë me trupin tuaj, iu bënë të dukeni snob dhe më të vjetër nga sa jeni.

Nuk vishni take – mungesa e tekeve apo e elegancës rinore iu bënë të dukeni të lodhur e të plakur.

Mbani çanta shumë të mëdha – çantat shumë të mëdha na kujtojnë gjyshet që mbajnë gjithçka në çantat e tyre monstuoze.

/Arbresh.info/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme