Magazina

Në malet e Zvicrës kërkohen vullnetarë për të trembur ujqit

15 orë më parë

Një organizatë për mbrojtjen e bujqësisë në Zvicër është duke rekrutuar vullnetarë që duan të kujdesen natën për tufat dhe kullotat. Mediumet e huaja shkruajnë

Shqiptari mban traktorin e babait në dhomën e ndenjes: E kemi kujtim, na ka rritur duke punuar

15 orë më parë

Haki Abdyli nga fshati Dobërçan, në Kosovë ka një orendi shumë të veçantë në sallonin e shtëpisë së tij. Ai mban një traktor në dhomën

Dojna Mema s’lëviz nga shtëpia e mamit pa i plotësuar Vlashenti këtë kusht

2 ditë më parë

Që pas bërjes publike të lidhjes së saj me këngëtarin Vlashent Sata, moderatorja Dojna Mema është kthyer në një nga emrat më të lakuar të ekranit.

E gjetën duke bredhur maleve të Australisë, nuk ishte qethur të paktën pesë vite – pas intervenimit i heqin 35 kilogramë lesh

2 ditë më parë

Kur e panë duke bredhur mes malit dhe kafshëve të egra, vullnetarëve australianë u është dashur një kohë e gjatë të kalojë që ta kuptojnë

Zbulohen disa nga pjesëmarrësit në “Kënga Magjike”, mes tyre Flori e Fifi

3 ditë më parë

Janë zbuluar disa nga pjesëmarrësit në “Kënga Magjike”, mes tyre Flori e Fifi. Festivali “Kënga Magjike” pritet që të rikthehet në ekranet televizive gjatë muajit

Natyralisti britanik: Ndryshimi klimatik është kërcënimi më i madh i sigurisë me të cilin njerëzit modernë do të përballen

3 ditë më parë

Natyralisti britanik David Attenborough paralajmëroi të martën se ndryshimi i klimës është kërcënimi më i madh i sigurisë me të cilin njerëzit modernë janë përballur

Tmerri i Kate Winslet 7 minuta nën ujë: Pyeta, a kam vdekur?

5 ditë më parë

Aktorja e njohur, Kate Winslet ka rrëfyer një moment kritik të jetës së saj. Gjatë xhirimeve të filmit Avatar 2, ajo mendoi se për pak

Meghan Markle dhe Princ Harry surprizojnë ‘Strehën e Grave në Texas’

6 ditë më parë

Meghan Markle dhe Princi Harry po japin një dorë ndihme në Teksas. Të dielën, Strehimi dhe Ndihma e Grave Genesis në Dallas – e cila pësoi dëme

Luani sulmon rojën e kopshtit zoologjik në Gjermani

6 ditë më parë

Një punëtore ka marrë lëndime fizike pasi që u sulmua nga një luan në kopshtin zoologjik të Osnabruck në Gjermani, kur ajo hyri të pastrojë

Kim dhe Kanye zyrtarizojnë divorcin, ja si ndahet pasuria

7 ditë më parë

Ndarja e Kanye West dhe Kim Kardashian është në titujtë e mediave ndërkombëtare këto momente. Pas 7 viteve ata po i japin fund martesës së

1 2 3 611