Magazina

Diego Armando Maradona kishte jetën e një milionieri, por ja sa vlerësohet pasuria e tij aktuale

2 ditë më parë

Diego Maradona ishte pa dyshim një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, i nderuar në të gjithë botën për aftësitë e tij fenomenale

Nuk mori asnjë nominim në Grammy Awards, këngëtari i njohur shpërthen në akuza

3 ditë më parë

Këngëtari i njohur, The Weeknd ka hedhur akuza ndaj “Grammy Awards 2021”, pasi nuk mori asnjë nominim. Fansat e tij u habitën kur këngëtari me

‘Doktori i mrekullive’ në jetën reale këngëtar dhe i lidhur me aktoren e njohur

3 ditë më parë

“Doktori i Mrekullive” është kthyer në serialin më të ndjekur në TV Klan e që transmetohet çdo të shtunë e të diel në mbrëmje. Një

Të gjitha bosh: Miliarda investime në rrokaqiejt modernë në shkretëtirë

4 ditë më parë

Plani ishte të ndërtohej një komunitet i ri urban që do të lidhej me transportin publik të qytetit, spitalet, shkollat dhe parqet. Qyteti me këto

Dëshira e fundit e Sulltaneshës Hyrrem bëri që zemra e Sulejmanit të Madhërishëm të dridhej

4 ditë më parë

Sipas historianëve, dashuria mes Sulltaneshës Hyrrem dhe Suljemanit të Madhërishëm është një nga dashuritë më të mëdha që mban mend historia. Pak njerëz e dinë

Sa herë të shihni këtë orë, prisni diçka të mirë t’ju ndodhë

6 ditë më parë

Ekziston besimi se kur rastis të shikon orën dhe ajo shënon 11:11, është mirë të shprehësh një dëshirë. Ndonëse të qenit katër 1-sha rresht mund

“Disa tironca, po t’i gërvishtësh pak, dalin dibranë”- historia e dy rrugëve më të famshme të Tiranës

6 ditë më parë

Një shprehje thotë: “Disa tironca, po t’i gërvishtësh pak, dalin dibranë.” Fillimi i shekullit të XX, menjëherë pas shpalljes së Pavarsisë në vitet 1912-1913, do

Çfarë qëndron pas fotos më të famshme në Internet

1 javë më parë

Të gjithë mund ta mbajnë mend këtë foto që u bë meme për shumë ngjarje. Që nga viti 2005, ky imazh  është bërë një nga

Si është ndërtuar makina-bunker me të cilën do udhëtojë Joe Biden

1 javë më parë

Emri i saj zyrtar është “Cadillac One”, por njihet edhe si “Bisha”. Arsyeja është më se e qartë: makina e fundit e presidentit të Shteteve

Shkrimtari që refuzoi paratë e çmimit Nobel

1 javë më parë

Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar. “Unë mund ta fal Alfred

1 2 3 601