55 foshnje vdiqën per tre muaj në Maqedoni, bie numri i kurorëzimeve

Sipas të dhënave të Entit Shtetëror të Statistikave, në tremujorin e dytë të vitit 2016 në Maqedoni regjistruar 5559 lindje të gjalla, që është 2.8 për qind më pak se në të njëjtën periudhë të vitit të kaluar.

Nuk kanë mbijetuar 55 foshnje, ndërsa rritja natyrore ishte për 782 persona, raporton Sakte.net

Në tremujorin e dytë të vitit janë lidhur 3,194 kurorëzime, që është 14.6 për qind më pak se në vitin e kaluar për të njëjtën periudhë. Po ashtu, janë regjistruar dhe 279 divorce./Sakte

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme