A e keni ditur çfarë pune ka punuar përpara Vlora Çitaku?! (VIDEO)

Sot përfaqëson Kosovën në shtetin më të fuqishëm në botë, por a e keni ditur se ku ishte Ambasadorja Vlora Çitaku në vitet 1998-1999?!

Pak kush e mendon se ambasadorja e Kosovës në SHBA, ka kohë që ka qenë e angazhuar në politikë, edhe pse jo drejtëpërdrejt, Vlora Çitaku në vitet 1998-99, ishte gjithmonë përkrah presidentit të Kosovë Hashim Thaçit, i cili në atë kohë ishte përfaqesus politik i UÇK’së, shkruan Magazina.al

Në çdo takim që delegacioni i Kosovës kishte me delegacione të huaja, Vlora ishte afër liderëve kosovarë si përkthyese dhe kjo ishte puna e saj e parë para se të merrej me politikë. Çitaku ishte përkthyese e Hashim Thaçit.

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme