Adnan Merovci tregon se si u kidnapua Ibrahim Rugova (Video)

Adnan Merovci, njeriu që kishte qëndruar panë Ibrahim Rugovës me vite të tëra rrëfen se si ishte kidnapuar Rugova.

18 vite më parë, më 31 mars 1999, Policia dhe Ushtria serbe do ta kidnaponin asokohe udhëheqësin e rezistencës paqësore në Kosovë.

Merovci rrëfen se si ishte gjetur në ato rrethana Ibrahim Rugova?! Çfarë u kishte thënë familjarëve? Si kishte ndodhur që Rugova ta pyeste Milosheviqin për Veton Surroin, Baton Haxhiun, Fehmi Aganin dhe Bajram Kelmendin? A pinte shumë duhan Ibrahim Rugova dhe cila ishte marrëdhënia e tij me Ëhiskeyn?! Si kishte ndodhur që Adem Jashari ta mbronte me armë një aktivitet të LDK-së më vitin 1990?

Këto dhe të tjera në linkun e mëposhtëm.

TEMAT:

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme