Aksident në Pestovë, vetura godet një kalimtar

Një mashkull gjersa ishte duke drejtuar veturën e tij,  në fshatin Pestovë të Vushtrrisë, nga pakujdesia e ka goditur një person.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK. Me vendim të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullt.