Ambasada e SHBA-së uron Ilir Metën për zgjedhjen në postin e presidentit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë uroi të premten Kryetarin e Kuvendit Ilir Meta për zgjedhjen e tij si presidenti i ardhshëm i Shqipërisë.

“Ne mirëpresim bashkëpunimin në vijim me udhëheqësit shqiptarë, për të adresuar sfidat me të cilat përballet vendi dhe për të krijuar mundësi për popullin shqiptar”, thuhet në një deklaratë të ambasadës amerikane në Tiranë.

Ilir Meta është presidenti i 7-të i Republikës së Shqipërisë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme