Ambasadorja Çitaku kujton fëmijët e Jasharajve

Edhe Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka kujtuar sot sakrificën e familjës Jashari.

Në përvjetorin e 19’të të rënies së familjës Jashari, Çitaku ka publikuar një fotografi ku shihen fëmijët e familjës Jashari të cilët u vranë nga forcat serbe në mars të 99’tës.

Ambasadorja, ka zgjedhur një përshkrim mjaft emocional për të përshkruar fotografinë e fëmijëve dhe sakrificën e tyre.

“19 vite më parë ata e lanë këtë botë, por na dhanë neve shpresë, kurajo dhe një shansë të dytë për të buzëqeshur”, ka shkruar Çitaku.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme