Amnisty International interesohet për të drejtat e njeriut në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, priti zëvendës drejtoreshën e Amnesty International, Gauri van Gulik, njofton kumtesa nga Kryeministria, transmeton Koha.net.

Gjatë takimit u bisedua për çështjet aktuale që lidhen me mbrojtjen dhe fuqizimin e mëtejshëm të të drejtave të njeriut në Kosovë.

Kryeministri Isa Mustafa e njoftoi atë rreth të drejtave të njeriut.
Zëvendës drejtoresha për Evropë e Amnesty International, Gauri van Gulik, u interesua edhe për çështje të ndryshme fushën të drejtave të njeriut.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme