Apple mund Samsung për Krishtlindje

Apple ka mundur Samsung nën bredhin e Krishtlindjeve.

 

Sipas analistëve të Flurry, pothuajse gjysma e pajisjeve të reja mobile dhe aplikacioneve në javën e Krishtlindjeve janë të lidhur me iPhone, dhe vetëm 21për qind për smartfonët e Samsung.

Nga të dhënat për SHBA, përdoruesit amerikanë preferojnë smartfona gjithnjë e më të mëdhenj, transmeton tch.

45 për qind e aktivizimeve vinin nga smartfona të madhësisë mesatare, megjithëse në rënie nga 54 për qind që ishte një vit më parë.

Ndërsa 37 për qind, nga 27 për qind që ishte për Krishtlindjet e vitit 2015, janë fabletët.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme