Arbnor Sadiku paralajmëron: Lutfi Haziri do të jetë kryeministri i ri i Kosovës

Kolumnisti nga Prishtina, Arbnor Sadiku ka paralajmëruar se në Kosovë sonte mund që të ndodh një ndryshim-rokadë e madhe politike, transmeton Almakos.

Ai, jep idenë se Kosova, pas zhvillimeve të fundit politike, duhet reflektuar dhe vepruar për mundësinë e riformatimit të Qeverisë, duke e futur në koalicion PDK-në dhe AKR-në, me një kryeministër të ri nga LDK-ja, i cili mund të jetë Lutfi Haziri./Almakos