Arjanit Hoxha: BDI dhe PDSH në mbrojtje të plotë të VMRO-DPMNE-së

Mosvotimi i Ligjit të propozuar nga PSP-ja për Mbrojtjen e Dëshmitarëve, nga ana e BDI-së, ishte edhe një dëshmi për bashkëpunimin e ngushtë mes partisë shqiptare në pushtet dhe VMRO-DPMNE-së në krim dhe korrupsion. Kështu u shpreh anëtari i Këshillit Opozitar, Arjanit Hoxha në emisionin “Arena” në TV Shenja.

“Me këtë që ndodhi u vërtetua që jo vetëm partitë shqiptare, edhe BDI edhe PDSH, jo vetëm që nuk kanë interes për t’i zgjedhur rastet “Monstra” dhe “Sopot”, por përkundrazi ata janë vënë në mbrojtje të plotë të VMRO-DPMNE-së dhe mendoj se prej sot e tutje nuk duhet të parashtrohet pyetja se pse këta veprojnë kështu”, deklaroi Hoxha.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme