Arrestohen 245 persona për trafik armësh në Evropë

Policia spanjolle ka njoftuar se gjatë një aksioni kundër trafikut ilegal armëve nëpër Evropë janë konfiskuar 664 armë zjarri si dhe janë arrestuar 245 njerëz në 11 vende, përcjellë Klan Kosova.

Në një deklaratë të Gardës Civile thuhet se vetëm në Spanjë janë arrestuar 46 persona dhe janë  konfiskuar 247 armë në kuadër të operacionit, i cili zgjati për disa muaj gjatë vitit të kaluar, raporton Associated Press.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme