Arrestohen dy “detektivë privatë” në Gjakovë

Në akuzën e “Prezantimit të Rremë Si Person Zyrtar”, janë arrestuar dy persona nga Policia e Kosovës pasi iu janë gjetur ID kartela me mbishkrimin “detektiv privat”.

“Në rrugën “Skënderbeu”, Gjakovë, më 23 prill, në ora 22:30, janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K/Shqiptarë, pasi që gjatë kontrollimit të tyre i është gjetur dhe konfiskuar një kartelë me mbishkrimin detektiv privat”, thotë Policia e Kosovës, raporton Koha.net.

Me urdhër të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

© KOHA.