Arrestohet shqiptari, shpërndante drogë me vlerë 150.000 euro

Është arrestuar një 28-vjeçar shqiptar me inicialet E.C, për shpërndarje kokaine dhe marijuane me vlerë 150,000 euro.
Në pasditen e të martës, më 24 janar stafi hetimor i Pavias mori raportim për një depozitë lëndësh narkotike në një banesë me qendër në Busto Arsizio, Eritrea.

Pas informacionit të marrë, karabinierët e Busto Arsizios organizuan një operacion kontrolli.

Gjatë kontrollit karabinierët panë të mbërrinte në ndërtesë një Mercedes, në pronësi të 28-vjeçarit shqiptar.

Pasi u ndalua nga policia, ai deklaroi se banesa nuk ishte në pronësi të tij. Karabinierët bënë një kontroll në banesë dhe vërtetuan se çelësat e apartamentit i përkisnin shqiptarit.

Gjatë kontrollit të banesës u gjetën dhe u sekuestruan rreth 2.5 kilogramë kokainë dhe pothuajse 4 kilogramë marijuanë, disa peshore, një makinë për paketimin e drogës, qese plastike dhe materiale të tjera që lidhen me paketimin e drogës . E.C u arrestua për posedim lëndësh narkotike.

Nga një vlerësim i përafërt, vlera e drogës i kalon 150.000 euro.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme