Posts From Portali Sakte

Kim Mehmeti: Piktori është prodhim i tri dekadave të shkuara, që në Shqipëri prodhuan shumë pleh, grindje dhe ligësi politike

11 muaj më parë

Nga Kim Mehmeti Piktori shkoi në Bruksel siç shkojnë gjithë të vetëpëlqyerit, siç shkojnë ata që politikën e kanë kuptuar si diçka që të bënë

Shihni si tunden makinat/ VIDEOT virale nga tërmeti apokaliptik

11 muaj më parë

Të paktën 12 persona humbën jetën dhe 419 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e Seferihisar të qytetit Izmir

VIDEO e cunamit në Turqi dhe Greqi/ Ja sa lart u ngritën dallgët

11 muaj më parë

Një tërmet i fuqishëm i shkallës 7 Rihter goditi Turqinë dhe Greqinë, duke shkaktuar dëme të mëdha dhe duke vrarë të paktën 12 persona. Një

Geer: Nuk dua të komentoj spekulimet e gazetës “Politico”

11 muaj më parë

Ambasadori i BE-së në vend, David Geer nuk deshi të komentojë shkrimet e portalit belg “Politico”, ku thuhet se ministrat e BE-së kanë arritur “kompromisin

Çka po fshihet prapa shkarkimit të Rashit Qalajt?

11 muaj më parë

Raporti, në bazë të të cilit ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, i propozoi kryeministrit Avdullah Hoti, shkarkimin e Rashit Qalajt nga pozita e

Këshilltari i Kurtit sulmon Kushtetuesen

11 muaj më parë

Këshilltari i kryetarit të VV’së, Driton Tali, ka reaguar pasi Gjykata Kushtetuese e Kosovës ende s’ka marrë ndonjë vendim lidhur me kërkesën e parashtruar nga

Sa para dërguan mërgimtarët gjatë pandemisë në Kosovë?

11 muaj më parë

Vetëm gjatë këtij gjashtëmujori të 2020-s, familjet kosovare pranuan gjithsej 433 milionë euro në formë të remitencave nga familjarët e tyre që jetojnë në diasporë.

Erdogan: u qëndrojmë pranë qytetarëve tanë

11 muaj më parë

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm në Izmir me magnitudë 6.9 ballë. Në një postim në rrjetet sociale, Erdogan thotë

Pamje nga termeti ne Turqi

11 muaj më parë

Pamje të tmerrshme vijnë nga Turqia, e cila u godit sot nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 sipas faqes EMSC. Në videot që

VIDEO/ Tërmeti i fuqishëm në Egje, njerëzit vrapojnë nëpër rrugë, dëme të pallogaritshme

11 muaj më parë

Një tërmet i fuqishëm është ndjerë këtë të premte në brigjet e Egjeut, duke shkaktuar lëkundje në dy shtete, si në Turqi ashtu dhe në