Posts From Portali Sakte

Publikohen emrat e 26 artistëve që do të marrrin pjesë në Festivalin e 59 në RTSH

11 muaj më parë

Ka rifilluar puna për Festivalin e 59 të këngës në RTSh. Për të folur për nisjen e këtyre përgatitjeve ishte e ftuar në ‘Kafe Shqeto’

“Për dy ditë kam ngrënë vetëm biskota, s’di në isha në gjumë apo…”, BIRN tregon rrugët e ndjekura nga shqiptarët në kërkim të një jetë më të mirë në Britani

11 muaj më parë

BIRN tregon rrugët e ndjekura dhe çmimet e paguara nga shqiptarët që janë në kërkim të një jetë më të mirë në Mbretërinë e Bashkuar,

“Dilni armenë, ku jeni?”: Turqit mësyjnë lagjen në Lion, policia në alarm

11 muaj më parë

Më shumë se 150 turq dolën mbrëmë në rrugët e Lionit duke protestuar kundër qeverisë franceze, ndërkohë që hodhën slogane të forta ndaj armenëve. Grupi

I riu rus i vë flakën Mercedesit 180 mijë dollarësh, ja arsyeja (video)

11 muaj më parë

Një bloger i njohur rus ka djegur makinën e tij luksoze Mercedes GT63s që e kishte blerë 180 000 dollarë, pasi nuk ishte i kënaqur

VIDEO/ Ministri i Brendshëm tallet me policët

11 muaj më parë

Nuk kishte ndodhur ndonjëherë më parë që ministri i Brendshëm të tallej me punonjësit e policisë. Këtë gjë e ka bërë sot Sandër Lleshaj, gjenerali

Franca në shok/ Regjistrohen tre sulme terroriste, dy në tokën e saj

11 muaj më parë

Franca është goditur brenda pak orësh nga tre sulme terroriste. Dy prej këtyre sulmeve u regjistruan në tokën e saj. I pari ndodhi në një

Bullgaria bllokon negociatat e pranimit të Maqedonisë së Veriut në BE

11 muaj më parë

Maqedonia e Veriut mund të mos nisë bisedimet e anëtarësimit me Bashkimin Evropian në nëntor, në rast se nuk arrihet marrëveshje me Bullgarinë, e cila

Engel rrëfen gjëra të padëgjuara për Millosheviqin: Ende i kam fotot e njerëzve të vdekur në Kosovë

11 muaj më parë

Ish-anëtari i Kongresit amerikan, përgjatë kohës sa Bill Clinton ishte president, Eliot Engel, ka rikujtuar kohën kur nuk u la të futet në Kosovë nga

Osmani: Do të ishte goditje e madhe nëse koalicioni qeverisës na imponon një president

11 muaj më parë

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani është deklaruar për skadimin e mandatit kushtetues të presidentit aktual Hashim Thaçi dhe mundësisë së zgjedhjes së një presidenti të

Aksidentohet autobusi me shqiptarë në Kroaci

11 muaj më parë

Një autobus me targa shqiptare u përfshi në një aksident në Kroaci. Mediat kroate raportojnë se nga aksidenti disa nga pasagjerët u plagosën lehtë, por