Bashkëluftëtari i Zahirit: Ali Ahmeti e Fazli Veliu duhet të tregojnë pse u vra Zahir Pajaziti (Foto)

Hasan Zeneli, bashkëluftëtarë i heroit Zahir Pajazitit, në ditëlindjen e Zahirit, në faqen e tij në facebook ka shkruar në lidhje me vrasjen e tij.
Sipas, tij ai nuk do të ndalet kurrë dhe do ta qoj këtë çështje deri në fund, duke zbuluar tradhtarët e vërtete të cilët i kanë bërë pritë Zahir Pajazitit.
“Unë Hasan Zeneli ne emer te shokeve te gueriles se Zahir Pajazitit, publikisht u them se kete pune do ta çojm deri ne fund, deri ne zbardhjen perfundimtare duke i zbuluar tradhtaret e vertete te cilet i kane bere priten Zahirit dhe shume djemave tjere deshmor te ketij kombi”, shkruan ai./BS
Ja postimi i tij i plotë pa ndërhyrjen tonë:

Image result for zahir pajaziti
Me 01 Nentor 2016, Kom. Zahir Pajaziti e ka ka DITELINDJEN.
“Zahirin e vram sepse na e shau Azem Sylen ne TIRANE. Kete e di,vetem SEKTORI i vecant.
E vram sepse ishte tmerr per ne dhe per vllaznit ton sllavokomunist.Nuk eshte e vertet se Xhavit Haliti me perjashtoi mua, por une e perjashtova Xhavit Halitin. Une jam shefi i shefave ktu!
Hiq s’marr vesh qka thot Llapi as Gallapi,e a’s Harapi. Pyeteni, Nait Hasanin, a i e dine se si u rrefye ne polici rreth Zahirit dhe grupit te tij.
Faleminderr nga shoket e Zahirit qe shum pom rrespektojn.,bile me bejn edhe ftesa per akademi e ditlindje .Kurren e kurres mos ju qoft per nder Hasan Zenelit e Avni Ajetit te cilet vazhdimisht mi shkatrojn nerrvat me kto shkrimet e tyre. Kurr nuk i them faleminder as Ismet Avdullahit edhe pse ka ardh ne rradhet tona.
Ju vertet nuk e dini …. Une vet e dergova Nait Hasanin ,nepermes Ismet Avdullahut te Zahiri. Ja dhash edhe pseudonimin tim Naitit. Kur e verrejta qe Zahiri s’po qajtet n’kraj e majtem nji mbledhje ne nje fshat te kerqoves dhe morem vendim qe ta qesim ne prijt. Ateher Azemi tha: Duhet me ja ba njani prej nesh nje telefon beligradit dhe leta kapin Naitin e Naiti ka per tju tregua se kush eshte Zahiri dhe shoket e tij. Kete qka po them une Ali Ahmeti, e dine edhe shoket e mi te cilet kane qene ne ate kuvend. Kete pune e dine edhe Fazli Veliu (UJAK),serbski dobrovolac iz zajaza R-Makedonia.
Kurse une Hasan Zeneli ne emer te shokeve te gueriles se Zahir Pajazitit, publikisht u them se kete pune do ta çojm deri ne fund, deri ne zbardhjen perfundimtare duke i zbuluar tradhtaret e vertete te cilet i kane bere priten Zahirit dhe shume djemave tjere deshmor te ketij kombi.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme