Bayerni barazon me Frankfurtin

Bayerni s’këndellet, barazon me Frankfurtin.

Bayerni ka barazuar për herë të tretë rresht në Bundesliga, këtë herë ndaj Eintracht Frankfuritit, në kuadër të javës së 18-të.

Të parët në epërsi kaluan vendasit me anë të Leroy Sane, në minutën e 34’, teksa me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Frankfurti, pas shumë tentimeve e gjeti golin e barazimit me Kolo Muanin. Ky ishte edhe rezultati përfundimtar në fund të takimit.

Bayerni edhe pas barazimit mbetet në pozitën e parë me 37 pikë, pas 18 ndeshjeve, me vetëm një pikë më shumë se Union Berlini, që është në pozitën e dytë, dhe përcjellësi më i afërt.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme