BDI ja si e arsyetoi marrëveshjen e koalicionit me VMRO-DPMNE në vitin 2014

BDI dhe VMRO-DPMNE më 10 maj të 2014 kishin arritur marrëveshje të përbashkët për koalicionim, e cila u firmos midis dy liderëve të dy partive Ali Ahmeti dhe Nikolla Gruevski, informon INA.

Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani atëkohë kishte arsyetuar arritjen e marrëveshjes. Atëkohë kjo marrëveshje e BDI ishte theksuar se ajo ishte marrëveshje e përkohshme me VMRO-në, që pas 6 muajve do të revidohej. Gjashtë mujori do të vlerësojë procesin e integrimit në NATO dhe BE.(INA)

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme