BE i mbështet qëndrimet e NATO-së dhe Ambasadës Amerikane për Ushtrinë

Bashkimi Evropian është në të njëjtin linjë me NATO-n dhe Shtetet e Bashkuara për çështjen e ushtrisë së Kosovës dhe thekson se nuk ka transformim të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri, pa mbështetjen e të gjitha komuniteteve në Kosovë.

 

Siç shkruan Tanjug, Zëdhënësja e Komisionit Evropian Maja Koçijançiç tha se Komisioni është duke monitoruar nga afër zhvillimet në Kosovë në lidhje me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës./Express/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme