BE për Mushtisht: I kuptojmë plagët, por e drejta për kthim është e nevojshme

Zyra e BE-së në Kosovë ka reaguar pas ngjarjeve sot në fshatin Mushtisht të Suharekës.

BE ka shprehur shqetësim për incidentin në Mushtisht dhe lavdëron policinë për parandalimin e lëndimeve dhe dëmve materiale, transmeton Koha.net.

Ata kanë thënë se përkundër plagëve të luftës, respekti për të drejtën e kthimit është i nevojshëm.

“Ne i kuptojmë plagët e luftës, por respekti për të drejtën e kthimit është i nevojshëm në normalizimin e marrëdhënieve në Kosovë”, thuhet në reagimin e zyrës së BE-së në Kosovë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme