Befasi brenda listës së PDK’së, ja kush janë kandidatët për deputetë

Gazeta “Epoka e re” ka arritur të sigurojë listën jo të plotë të kandidatëve të PDK-së për deputetë të Kuvendit të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Lista pritet të plotësohet edhe me disa emra.

Pjesë e saj siç shihet është edhe nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, që dyshohej se s’do të kandidonte për deputet.

Listës së PDK-së i prinë lideri, Kadri Veseli, i pasuar nga Enver Hoxhaj, Hajredin Kuçi, Memli Krasniqi, Xhavit Haliti, etj.

Në listë janë edhe dy emra të partnerëve të PDK-së që ka lidhur koalicion parazgjedhor, Ukë Berisha nga PSHDK-ja dhe Ardian Sejdiu nga PD-ja.

1.Kadri Veseli

2.Enver Hoxhaj

3.Hajredin Kuçi

4.Memli Krasniqi

5.Xhavit Haliti

6.Zenun Pajaziti

7.Kurtan Kajtazi

8.Safete Hadergjonaj

9.Elmi Reçica

10.Ganimete Musliu

11.Blerta Deliu

12.Abdyl Salihu

13.Flora Brovina

14.Rrustem Musa

15.Selvije Halimi

16.Hajdar Beqa,

17.Nait Hasani,

18.Andin Hoti,

19.Mergim Lushtaku,

20.Naim Bazaj,

21.Bislim Zogaj,

22.Bekim Haxhiu,

23.Muharrem Xhemajli,

24.Rafet Rama,

25.Beatrisa Pista.

26.Nijazi Kryeziu,

27.Luljeta Veseli Gutaj,

28.Nezir Çoçaj,

29.Arsim Bajrami,

30.Muhamet Latifi

31.Naim Fetahu.

32.Fadil Beka,

33.Agim Aliu,

34.Fatmir Xhelili,

35.Ukë Berisha (PSHDK)

36.Kadri Kastrati

37.Shaip Muja

38.Ardian Sejdiu (PD)

39.Xhelal Gashi

  1. Drita Kadriu

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme