Cesar Azpilicueta mund të transfeohet te gjiganti italian me kosto zero

Azpilicueta te gjiganti italian me kosto zero.

Cesar Azpilicueta transferohet në Serie A.

Mbrojtësi spanjoll, Cesar Azpilicueta pritet të largohet nga Chelsea këtë verë edhe pse kontrata i skadon në vitin 2024.

Te Chelsea pritet një revolucion gjatë kësaj vere dhe Azpilicueta nuk bën pjesë në planet e Mauricio Pochettinos dhe drejtuesit janë të gatshëm ta lënë të lirë të largohet.

Calcio Mercato, shkruan se Azpilicueta karrierën mund ta vazhdojë në Serie A, pasiqë gjiganti italian synon afrimin e 32-vjeçarit.

Sipas Calcio Mercato, Inter synon transferimin e Azpilicuetas me parametra zero dhe së shpejti pritet të kontaktojnë me agjentin e spanjollit.

Drejtuesit zikaltër e kanë piketuar Azpilicuetan si përforcimin ideal për vijën e mbrojtjes, pasiqë ai mund të luaj në të gjitha pozitat.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme