Dardan Molliqaj: Aktakuza kundër aktivistëve të Vetëvendosjes është politike dhe e montuar

Sekretari i Vetëvendosjes Dardan Molliqaj sot ka folur rreth aktakuzës së Prokurorisë Speciale ndaj katër aktivistëve të Vetëvendosjes të akuzuar për “sulm më 4 gusht të këtij viti, kundër Kuvendit të Kosovës”.

Molliqaj këtë aktakuzë e ka quajtur të montuar dhe politike , transmeton koha.net.

Prokurori Abdurrahim Islami është duke punuar jashtëligjshëm, ka thënë ai.
Edhe pas 4 muaj hetime prokuroria s’ka mundur të jap dëshmi të nevojshme, ka saktësuar Molliqaj.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme