Dardan Sejdiu – Qeverisë: Shihemi me 1 shtator!

Lidhur me ngjarjet e fundit ka reaguar nënkrytari i Lëvizjes Vetëvendosje, njëkohësisht nënkryetar i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu.

Postimi i tij i plotë

Dosjet Pronto kane deshmuar kapjen totale qe Hashim Thaci dhe Kadri Veseli i kane bere institucioneve publike me ane te vegles/ndermjetesuesit Adem Grabovci.

Sot kjo kapje u shperfaq dhe u zhvesh ne plotni. Se pari RTK se bashku me portalet e tyre shperndan nje te pavertete te madhe, pastaj u munduan te barazojne Shpend Ahmetin me Adem Grabovcin, dhe tash vet Hashim Thaci qenka deklaruar qe keto qenkan te njejta.

Ndersa LDK e Isa Mustafes asnje fjale nuk e tha per keto pergjime, perkundrazi hesht sepse eshte vet pjese e ketij organizimi. Qe 14 vite qeverisin bashke, ne Komune deri ne vitin 2014 kur edhe u clirua Prishtina, ndersa ne nivel qendror ende.

Tash e nje kohe jane bashke, tash e nje kohe u munduan me bllokime. Tash perseri po behen bashke kunder Prishtines me instrumentet e ndertuara nga klani Pronto.

1 Shtatori eshte afer, renia juaj edhe me afer, e clirimi i institucioneve qe i keni sakatosur nga paditunia, shantazhet dhe kercenimet menjehere pas.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme