Deputetja Gaxherri i përgjigjet nënës së Astrit Deharit

Deputetja e LDK-së në Kuvendin e Kosovës Besa Gaxherri i është kundërpërgjigjur akuzave të Xhemile Deharit, nënës së Astrit Deharit, e cila kishte kërkuar nga deputetja Gaxherri që të tregojë arsyet se pse e ka quajtur djalin e saj terrorist.

Në përgjigjen e saj, Gaxherri ka thënë se asnjëherë nuk e ka akuzuar asnjë aktivist të Vetëvendosjes për ndonjë veprim, por se sipas saj ka kërkuar nga kjo lëvizje që të distancohet nga aktet e dhunshme.

Ja përgjigja e Gaxherrit drejtuar nënës së Astrit Deharit, Xhemile Dehari:

Zonja Dehari më drejtohet me pyetjen

Shumë e nderuara zonja Dehari,

Po e shfrytëzoj rastin që të ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta si një nënë që kupton dhimbjen e një nëne.

Unë nuk e kam njohur birin tuaj Astritin pas vdekjes, as pesë të dyshuarve nuk ua kam ditur as emrat.

Në asnjë rast nuk kam akuzuar askënd nga VV, sepse nuk kam asnjë qëllim personale me asnjë qytetar të Kosovës.

Unë i jam drejtuar Kryesisë dhe GP të VV-së që të distancohen nga veprimet e dhunshme.

Kam kërkuar që VV duhet të jetë parti apo lëvizje demokratike, ose duhet të thirret me një emër tjetër, fjalë këto që qëndroj sërish prapa tyre.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme