Deralla: Mbushje kutish në Saraj dhe të vdekurit po votojnë

Organizata joqeveritare CIVIL, gjatë procesit zgjedhor ka vërejtur shumë parregullsi. Në konferencën e orës 16, kryetari i CIVIL, Xhabir Deralla, tha se problemi më i madh gjendet në Listën Zgjedhore, e cila sipas tij është në kaos.

Ai tha se në Komunën e Sarajit është vërejtur mbushje kutish, dhe se ka vërtetime se është votuar për katër persona të vdekur.

Deralla gjithashtu theksoi se se votimi familjarë dhe grupor, ka shënuar rritje gjatë orëve të pasditës.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme