Dietë me vezë të ziera: Humbni 11 kilogram për vetëm 14 ditë

Vezët e ziera jo vetëm që kanë veti ushqyese për shëndetin tonë, por gjithashtu janë edhe të përkryera që të fumbim peshë.

Nëse i përdorni vezët, frutat e familjes së limonit dhe disa perime, ju do të keni një dietë të balancuar.Kjo dietë do të përmirësoj shëndetin tuaj, si dhe do të ju ndihmojë të djegin dhjamin pa shume mundime dhe krizë të urisë.

Është thelbësore që ju të konsumoni ujë të mjaftueshëm, minimum tetë gota ose dy litër ujë në ditë.

Mos u shqetësoni për sasinë e ujit, sepse trupi juaj është i dehidruar dhe ju natyrisht që do të këni nevoj për më shumë ujë.

Uji hidradonë trupin dhe i ushqenë qelizat në mënyrë që ato të jenë në gjendje për pi hequr toksinat e dëmshme.

Sa më shumë ujë që do të pini, aq më shumë toksina do të eliminoni.

Kjo dietë nuk është e kopleksuar, mirëpo edhe kjo si çdo dietë tjetër kufizon marrjen e kripës, sheqerit, alkoolit dhe pijet e gazuara.

Nëse e praktikoni dietën si duhet, ju do të humbisni deri në 11 kg për vetëm dy javë.

Kjo dietë gjithashtu parandalon efiktin e njohur si yo-yo, sepse pasi që të mbaroni dietën tuaj ju nuk do të rifitoni përsëri peshën e mëparshme.

Java e parë :

E hënë

Mëngjesi- Një citron dhe dy vezë të ziera.

Drekë – Dy feta bukë integrale dhe fruta.

Darkë – Mish pule me sallatë.

E martë

Mëngjesi – Një citron dhe dy vezë të ziera.

Drekë – Mish pule me sallatë të gjelbërt.

Darka – Dy ve të ziera, sallatë më përime dhe një portokall.

E mërkurë

Mëngjesi – Një citron dhe dy vezë të ziera.

Dreka – Një domate, djath pa yndyrë dhe nje fetë bukë dietale.

Darka – Mish pulë dhe një porcion të madhë sallatë.

E enjte

Mëngjesi – Një citron dhe dy vezë të ziera.

Dreka – Pemë

Darka – Mish pule (e zier në avull ) dhe një porcion i madhë sallatë.

E premte

Mëngjesi – Një citron dhe dy vezë të ziera.

Dreka – Perime të ziera në avull dhe dy veze të ziera.

Darka – Peshk në sgarë dhe një porcion të madhë sallatë.

E shtunë

Mëngjesi – Një citron dhe dy vezë të ziera.

Dreka – Pemë

Darka – Mish pule (e zier në avull ) dhe një porcion i madhë sallatë

E diell

Mëngjesi – Një citron dhe dy vezë të ziera.

Dreka – Mish pule dhe perime të ziera ne avull dhe sallatë me domate.

Darka – Perime të ziera në avull.

Java e dytë

E hënë

Mëngjesi – Një citron dhe dy vezë të ziera.

Dreka – Mish pule me sallatë

Darka – Dy ve të ziera me sallatë dhe një portokall.

E martë

Mëngjesi – Një citron dhe dy vezë të ziera.

Dreka – Perime të ziera në avull dhe dy ve të ziera.

Darka – Peshk në sgarë dhe një porcion të madhë sallatë.

E mërkurë

Mëngjesi – Një citron dhe dy vezë të ziera.

Dreka – Mish pule më sallatë.

Darka – Perime, dy veze të ziera, sallatë dhe një portokallë.

E enjte

Mëngjesi – Një citron dhe dy vezë të ziera.

Dreka – Dy veze të ziera, perime të ziera në avull dhe djath pa yndyrë.

Darka- Mish pule të zier në avull me një porcion të madhë sallatë.

E premte

Mëngjesi – Një citron dhe dy vezë të ziera.

Dreka – Sallatë me tuna.

Darkë – Dy vezë me sallatë.

E shtunë

Mëngjesi – Një citron dhe dy vezë të ziera.

Dreka – Mish pule më sallatë.

Darka – Fruta.

E diell

Mëngjesi – Një citron dhe dy vezë të ziera

Dreka – Mish pule dhe perime të ziera në avull.

Darka – Përsëriteni atë që keni ngrënë në drekë.

Për rezultatë të shkëlqyera, bashkangjitnjani dietës tuaj edhe 30 minuta ushrime në ditë./gazetametro.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme