Kjo vitaminë e VRET KANCERIN, por është ILEGALE në SHBA!

 

Siç duket, një metodë apo alternativë tjetër mund të jetë edhe trajtimi me vitaminë B17, transmeton Telegrafi.

Në vitet 1970’ta, beteja e Amerikës kundër kancerit ishte me të vërtetë e vështirë dhe Sloan-Kettering ishte ndër qendrat udhëheqëse të hulumtimeve të kancerit.

Ralph Moss i ishte bashkuar qendrës në vitin 1974 kur ata ishin duke e testuar Laetrile – një formë e vitaminës B17.

Ishte puna e parë e “madhe” e Moss dhe ai ishte rrugës drejt një zbulimi të madh. Por gjërat shpejt ndryshuan kur bordi i drejtorëve të kompanisë e kishte vënë mënjanë trajtimin me Laetrile, pasi që ishte vendosur se kjo formë e trajtimit mund të ishte e dëmshme.

Ralph Moss nuk mund të qëndronte pa bërë asgjë kur e dinte potencialin e B17-ës dhe kishte thirrur një konferencë shtypi, ku kishte akuzuar punëdhënësin e vet se po mbulonte diçka shumë të madhe.

Qysh nga atëherë Laetrile ka qenë i ndaluar në SHBA.

Pse i ndaluar?

Sipas raportimeve të departamenteve shëndetësore thuhet se B17 është tejet toksike. Sidoqoftë, shumë doktorë tjerë nuk pajtohen me këtë qëndrim. Në librin e tij të quajtur “World Without Cancer”, G. Edward Griffin – i cili ka studiuar intensivisht B17’shin, thotë:

Nuk kam zbuluar ndonjë qëndrim apo deklarim të dëmeve farmaceutike që mund t’i sjell kjo vitaminë në amigdalën e qenieve njerëzore, pavarësisht dozave të rekomanduara nga doktorët e SHBA-së dhe më gjerë”.

Pavarësisht se vitamina B17 është ende e ndaluar dhe cilësohet si toksike në SHBA, hulumtuesit nga e gjithë bota kanë vazhduar të zbulojnë shumë rezultate pozitive në studime e tyre klinike.

Sidoqoftë, kjo vitaminë ende mbetet e ndaluar dhe mbetet të shihet se çfarë do të ndodh në vijim.

Por, krejt çfarë mund të bëni është të nënshkruani peticionin i cili kërkon të hiqet ndalesa e kësaj vitamine, ku e kanë nënshkruar edhe 30,708 tjerë.

Për të nënshkruar peticionin online klikoni KËTU. /Telegrafi/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme