Dorëzohet Expressi, e pranon: Garë e ashpër mes BDI’së dhe Besës për vend të parë

Rezultatet e para nga zgjedhjet e zhvilluara sot në Maqedoni tregojnë për një garë të ashpër ndërmjet Bashkimit Demokratik për Integrim dhe Lëvizjes Besa në mesin e partive shqiptare.

Të dhënat fillestare janë dëshpëruese për BDI’në, që udhëhiqet nga Ali Ahmeti, raporton Gazeta Express.

Ndërkaq, në kampin maqedonas, LSDM, e udhëhequr nga Zoran Zaev, duket shumë mirë përballë VMRO-DPMNE’së, e udhëhequr nga Nikolla Gruevski.

Rezultatet e para zyrtare nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve i Maqedonisë pritet të dalin pas orës 21:00. /Express