Dy tërmete të fuqishme në Greqi, ndihen edhe në Maqedoni

E shtune, 19 Nentor 2016 –  Sakte.net  /

Dy tërmete të fuqishme, me epiqendër në Republikën e Greqisë, janë ndier edhe në Maqedoni, njoftojnë nga Observatori Sizmologjik i Maqedonisë, transmeton Portalb.

Tërmeti i parë ka ndodhur 00:23 minuta, me fuqi prej 5.1 shkallëve, sipas Rihterit, ndërkaq i dyti ka ndodhur në ora 02:44 minuta me fuqi prej 3.1 shkallëve sipas Rihterit. Sipas Observatorit Sizmik, tërmetet më shumë janë ndier në Gjevgjeli, Bogdanci, Strumicë dhe Vallandovë, ndërkaq më pak janë ndier edhe në Shkup. /Portalb

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme