Obama në Peru, do të takoj 21 udhëheqës

E shtune, 19 Nentor 2016 –  Sakte.net  /

Presidenti amerikan, Barack Obama mbërriti në Lima, dje në mbrëmje vonë, në prag të samitit të 24-t të Bashkëpunimit Ekonomik Azi-Paqësor (APEC).

Udhëheqësi amerikan në prag të largimit nga detyra, udhëtoi drejt kryeqyteti peruan, në një turne lamtumire pas vizitës në Athinë dhe Berlin.

Ai pritet të zhvillojë takime në fundjavë me udhëheqësit e 21 vendeve të pranishëm, të cilët përfaqësojnë rreth 40 për qind të popullsisë së botës dhe rreth 56 për qind të ekonomisë globale.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme