Edhe 2016’ta pa viza

Në fillim të muajit maj Komisioni Europian i propozoi Këshillit të Bashkimit Europian dhe Parlamentit Europian heqjen e vizave për Kosovën dhe vendosjen e saj në listën e vendeve me lëvizje të lirë

Komisioni tha se pret që Kosova brenda 3 muajve të përmbushë edhe dy kritere – ratifikimin e marrëveshjes për shënimin e kufirit me Malin e Zi dhe dhënien e rezultateve në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, shkruan Gazeta Express.

Pos as pas kësaj, Kosova nuk i përmbushi këto kritere, kundërshtimet për marrëveshjet vazhduan sërish me protesta.

Partitë opozitare vendosën të bojkotojnë seancat e Kuvendit.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme