Elvis Naçi tregon rëndësinë e ditës së nesërme, Ditës së Arafatit

Imami Elvis Naçi, ka thënë se nesër është ditë e rëndësishme, dhe preferohet agjërimi.

Ai ka treguar edhe kohën se kur mund të fillojnë agjërimin dhe orën e iftarit.

Naçi ka shkruar në Facebook se nesër është Dita e Arafatit.

“Te nderuar vellezer dhe motra! Neser eshte dita e Arafatit dhe eshte e preferuar te agjerohet. Syfyri eshte ne oren 04:43 dhe iftari ne oren 19:00. Profeti Muhamed alejhi selam ka thene:” Ai i cili agjeron diten e Arafatit i falen mekatet ( e vogla) te vitit te kaluar dhe vitit ne vazhdim”. I madhi Zot ju begatofte. Te nderuar vellezer dhe motra! Neser eshte dita e Arafatit dhe eshte e preferuar te agjerohet. Syfyri eshte ne oren 04:43 dhe iftari ne oren 19:00. Profeti Muhamed alejhi selam ka thene:” Ai i cili agjeron diten e Arafatit i falen mekatet ( e vogla) te vitit te kaluar dhe vitit ne vazhdim”. I madhi Zot ju begatofte”.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme