“Erdha për të vdekur”: 13-vjeçarja palestineze qëllohet me armë nga forcat izraelite

Sakte.net / e Mërkurë 21 Shtator / 13:24

Ministria izraelite e Mbrojtjes ka njoftuar sot se forcat e saja e kanë qëlluar me armë zjarri një vajzë palestineze të moshës 13-vjeçe sepse kishte refuzuar të ndalej në një pikë-kalim në Bregun Perëndimor.

Sipas kësaj ministrie, ajo më vonë u kishte thënë autoriteteve izraelite se dëshironte të vdiste, transmeton Express.

Ministria izraelite më tutje ka thënë se ajo i ka injoruar urdhrat e dhe të shtënat paralajmëruese për t’u ndalur gjatë incidentit të sotëm.

Dhe si pasojë është qëlluar me armë në këmbë, duke marrë plagë të lehta, pas të cilave është dërguar në spital.

Raportohet se ajo u ka thënë hetuesve izraelitë: “Erdha të vdisja”.

Por, policia palestineze thotë se ajo është qëlluar pasi që kishte tentuar të ikte

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme