Europoli arreston 314 persona dhe konfiskon 2.4 tonë kokainë

E mërkurë, 19 Tetor 2016  –  Sakte.net

Agjencia Policore e Bashkimit Evropian (Europol) njofton se i ka arrestuar 314 njerëz dhe ka konfiskuar 2.4 tonë kokainë, gjatë një operacioni global që zgjati një javë e që për cak kishte krimin e organizuar.

 

 

Europoli njoftoi sot se gjatë operacionit, po ashtu janë ndaluar 745 emigrantë dhe janë identifikuar 529 viktima të trafikimit me njerëz, transmeton Express.

Ekipet e sundimit të ligjit nga 52 vende, të përkrahura nga organizata, përfshirë Interpolin dhe agjencinë kufitare të BE-së, Frontex, morën pjesë në një seri bastisjesh dhe hetimesh./Express/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme