Facebook kopjon Snapchat

Xhelozia e Facebook ndaj Snapchat është dokumentuar prej kohësh. Ditën e Marte gjigandi i rrjetit social prezantoi tre veçori të reja të kamerës duke kopjuar të tjera karakteristika unike të Snapchat.

Tre veçoritë e reja janë: Camera, Stories dhe Direct. Të treja do të jetë të disponueshme globalisht duke filluar nga kjo javë.

Camera esencialisht imiton plotësisht ndërfaqen e Snapchat, një pamje të thjeshtë të kamerës dhe ikonat të cilat duke u klikuar aktivizojnë efekte të ndryshme. Përdoruesit mund ta aksesojnë përmes ikonës së kamerës së integruar në aplikacionin Facebook.

Në fund të ekranit të kamerës do të vëreni disa butona ku në mesin e tyre është një ikonë në formën e një shkopi magjik i cili shton efekte. Ashtu si në Snapchat përdoruesit mund ti shtojnë këto efekte në fotot dhe videot e tyre.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme