Fenomen misterioz në Siberi (Video)

Rrafshnaltat siberiane, dikur të ftohta, po bëhen më të ngrohta, njëherësh me plot fenomene gjeologjike misterioze. Gjatë viteve të shkuara u zbuluan kratere, ndërsa tash “Siberian Times” publikon xhirime të hulumtuesve mbi zbulimet e xhepave me metan dhe dyoksid karbon.

Në ishullin Belli shkencëtarët kanë gjetur xhepa nëntokësorë të mbushur me gaz, transmeton Koha.net.

Të ngjashme me tullumbace ballonët tunden si trampolina sa po të shkelësh me këmbë mbi to. Shkencëtarët kanë gjetur 15 kësi xhepash, por shfqin dyshime se ka shumë sish.
Ende nuk kanë gjetur shpjegime se si janë krijuar.

https://www.youtube.com/watch?v=06Xc3LtZRWo

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme