Fillon riformatimi,Blerta Deliu-Kodra dhe Ferat Shala Ministra!

E hënë, 07 Nentor 2016  – Sakte.net  /

Deputetja e deritanishme e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra është emëruar Ministre e Integrimeve Europiane, kurse Ferat Shala, që deri tani ishte zëvendësministër i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, është emëruar ministër i kësaj ministrie, njofton Klan Kosova.Image result for blerta deliu kodra ferat shala

Image result for blerta deliu kodra ferat shala

Në anën tjetër nga kampi i LDK-së ende nuk ka shenja për riformatimin e Qeverisë, të cilin PDK po e kërkon.

Në orët në vijim pritet të ketë zhvillime të reja se kush do të shkojë nga Kabineti i deritashëm dhe kush do t’i zëvendësojë Ministrat e tashëm. Nëse Qeveria e Kosovës e cila njihet si më e madhja në Europë do të ketë edhe shkurtesa, mbetet të shihet. Sakte.net do t’ju mbajë të informuar.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme