Fjalimi që e bëri Obaman president (Video)

Sapo ai e përfundoi fjalimin e tij, qytetarët e Amerikës e kanë ditur se kush do ta udhëheqë vendin e tyre.

Ata e panë të ardhmen përpara syve, në vitin 2004, kur Obama e dha fjalimin e tij si kandidat për president të SHBA-së, shkruan lajmi.net

Ai arriti që të prekë përmes historisë së tij të gjithë qytetarët. Arriti që t’i bind se edhe ai ishte si çdo qytetar tjetër. Thjeshtësia e tij si dhe manipulimi me duar, bindja që shfaqte, ia siguroi atij fitoren.

Shikojeni videon dhe analizoni sa i qartë dhe i prekshëm është ky fjalim.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme