Fjaloset me gruan, plaçkit bankën: Më mirë në burg se me të

Pas sherrit të radhës me të shoqen, gjen një pistoletë dhe largohet nga shtëpia, për të grabitur një bankë.

Gjithçka po ecte sipas planit por një 70- vjeçar amerikan nga Kansas City, në vend që të arratisej, ju dorëzua një punonjësi sigurie të bankës dhe priti qetësisht ardhjen e policisë.

Protagonisti i ngjarjes së ndodhur të premten e kaluar, siç raporton Reuters, quhet Lawrence John Ripple dhe kur u arrestua nga policia u justifikua me fjalët, “Më mirë të shkoj në burg se sa të rri një orë më shumë në shtëpi me time shoqe”.

Roja i bankës i kishte marrë paratë nga ai dhe e kishte mbajtur atë derisa kishte arritur policia, e cila nuk ishte vonuar pasi që stacioni qendror i policisë gjendet në të njëjtin bllok.

Gjatë grabitjes ai mori 3000 dollarë të cilat ju gjetën nga policia, teksa ai po priste.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme