E tmerrshme: Në Indonezi i nxjerrin të afërmit nga varri dhe i veshin me rroba të reja (Foto)

Nxjerrin të afërmit nga varri dhe i veshin me rroba të reja.

Banorët e Torajas në Indonezi nxjerrin me krenari të afërmit e tyre të vdekur nga varri për t’i veshur me rroba të reja.

Ky është një ritual i lashtë që e ka domethënien tek respekti i vazhdueshëm për të dashurit e tyre.

Çdo tre vjet, fiset nga ishulli Sulavesi shvarrosin të vdekurit, i lajnë ata dhe i veshin rroba të reja. Më pas ata pozojnë si një fotografi familjare për festivalin e quajtur Ma’nene.

Rituali që përkthehet “Ceremonia e Pastrimit të Trupave” ndiqet prej një shekulli.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme