Flet dëshmitari i sulmeve në Londër që ishte ballë për ballë me sulmuesin

Brendan (dëshmitari okular i sulmit në Londër) ishte duke darkuar me të dashurën e tij në restorantin e Brothers Brothers në Borough Market. Ai i tha BBC-së se ishte ballë për ballë me një nga sulmuesit përmes derës së mbyllur të restorantit, shkruan BBC.

“Ishim duke ngrënë në restorant. Papritmas ka pasur shumë trazirë. Brenda pak sekondash ishte e qartë se po ndodhte diçka e madhe. E kapa të dashurën time dhe u fsheha prapa barit në restorant. Ne mund të dëgjonim të shtëna dhe shpërthime.

Me të tjerët u zhvendosëm në bodrum, i cili kishte një derë që mund të mbyllei nga brenda. Një zonjë filloi të futet në bodrum dhe gjuha e saj po fryhej, por nuk lejohej asnjë ambulancë. Unë shkova lart për të parë se çfarë po ndodhte.

Kishte njerëz që dilnin nga shufra nëpër rrugë. Pastaj një djalë vrapoi nëpër rrugë deri tek unë me një thikë masive. Ai më shikonte duke kuptuar se nuk po hynte. Ai u largua, ose më parë u ktheva në katin e poshtëm, nuk mbaj mend.

Papritmas tre policë me armë thanë se duhej të largohemi. Ata na dhanë një drejtim. Do të vëreni 15 metra dhe pastaj do të shihni policin tjetër që do t’ju tregojë se ku të shkoni. Njerëzit konkurronin për jetën e tyre. Ata bënë një punë të shkëlqyeshme, por u shqetësuan dukshëm”.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme