FOTO/ Incidenti në malin e Çikës, shpëtohen turistët holandezë! Gjendja shëndetësore e të lënduarit

Gjashtë turistët holandezë, të cilët lëshuan gjatë pasdites së kësaj të hëne sinjalin SOS nga Mali i Çikës në Vlorë janë gjetur nga policia

Gazeta Shqiptare ka mësuar se 5 prej tyre janë në gjendje te mirë shëndetësore, ndërkohë një tjetër është dërguar me urgjencë drejt Tiranës pasi ka dëmtime në këmbë.

Siç shihet dhe nga fotot e siguruara, turistët nga Holanda janë shoqëruar për në Orikum.

Gjatë orëve të vona të pasdites, një turist ka lëshuar sinjalin SOS , pasi ka renë dhe ndodhet i plagosur në majën e Qores në afërsi te malit të Çikës.

Në ndihmë te tij kanë shkuar forcat e policisë së Deltës së Orikumit dhe një helikopter./GSH

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme