FOTO-LAJM/ Protestuesit hedhin bomba molotov drejt godinës së Bashkisë së Tiranës

Protestuesit e opozitës kanë hedhur dhjetëra bomba molotov drejt godinës së Bashkisë së Tiranës.


Nga shpërthimi është shkaktuar një zjarr të madh në hyrje të bashkisë.

Opozita, por edhe qytetarë po protestojnë që prej orës 11:00 para bashkisë, pas arrestimeve të disa ish-zyrtarëve të këtij institucioni për abuzim me detyrën për dosjen ‘5D’.

Tymi dhe zjarri mbuluan derën e institucionit, ndërsa forcat e policisë kanë shuar flakët.

Përveç molotoivit dhe flakadanëve, protestuesit hodhën edhe bojë të zezë dhe mollë drejt Bashkisë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme