FOTO/ Protesta e opozitës te Bashkia e Tiranës, efektivët e policisë rrethojnë ndërtesën

Paraditen e stome, opozita dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, mbajnë sërish një protestë  para Bashkisë së Tiranës.


Policia ka marrë masa për mbarëvajtjen e protestës, duke pasur parasysh që radhën e kaluar, pati tensione, ndërkohë që efektivët nuk lejuan që anëtarët e këshillit bashkiak nga opozita të hynin në bashki.

Siç shihet edhe nga pamjet, forca të shumta policore janë angazhuar për këtë protestë, duke u vendosur kordon para Bashkisë. Mësohet se numri i tyre është 2 herë më shumë se herët e kaluara.

Vihet re se në terren është vendosur edhe autobot, që mund të përdoret për qetësimin e situatës nëse ka tensione.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme